SuKaRo OpenShow 2022 Kuva @ Cristiina Keskinen

Open Show & SuKaRoiset 2022

AIKA:
Lauantaina 27.8.2022,
kehät alkavat 9:30

PAIKKA:
Riihimäen Kennelmajalla, osoite: Kennelmajantie, 12210 Hausjärvi

https://goo.gl/maps/tyu3JHK2ATVgzwmk6

Aikataulut löydät tästä!


BIS-tulokset tästä

Luettelo ja muut arvostelut täällä:
http://sukaro.net/OpenShow22/


Tapahtuman mahdollistaa upeat sponsorimme:


ILMOITTAUTUMINEN:
Ilmoittaudu 24.7. mennessä!!
Lisätietoja: openshow@sukaro.net

Lomake löytyy täältä:
Sähköinen ilmoittautumislomake TÄSTÄ


HINNAT:
(sis. ruokalipukkeen 1 hlö:lle & Sukaroiset)

  • 1. koira 18 € (23 € ei-jäsen)
  • 2. jne. koira 15 € (20 € ei-jäsen)
  • PET-koira 14 € (18€ ei-jäsen)

Pelkkä ruokailu erikseen 5€ / hlö.

Pelkkä ruokailu tulee maksaa erikseen yhdistyksen tilille suoraan.
OpenShow ilmoittautumisista tulee lasku sähköpostiin.
HUOM! Käytä laskussa olevaa viitenumeroa!
Yhdistyksen tilinumero Nordea FI48 1470 3000 2294 61


Rokotusmääräykset!
Rokotusmääräykset Suomen Kennelliitto-Finska Kennelklubben ry:n määräysten mukaan.
Näyttelyyn osallistuvan koiran tulee olla tunnistusmerkitty.

Antidoping –valvonta
Suomen Kennelliiton valtuuston hyväksymät antidoping –säännöt ovat astuneet voimaan 1.1.2007.
Dopingvalvonta koskee kaikkia Suomen Kennelliiton myöntämiä näyttelyitä, kilpailuja ja kokeita.
Ajankohtaisinta tietoa osoitteessa KENNELLIITTO / ANTIDOPING


Näyttelyn jälkeen on Sukaroiset!

Tiedossa on taas mukavaa yhdessäoloa ja muuta ohjelmaa

Pääpainoitus on monen vuoden tauon jälkeen yhdessä olon nauttimisessa.

Ohjelmassa mm.
Lapsi ja Koira – kilpailu.
Mies ja Koira – kilpailu.
Agilityn lajiintutustumistreenit



Vuoden Voitokkain 2021

Meksikonkarvatonkoira iso

  1. u Artic Xolos Viking Av Miljøsablo 116p – VUODEN VOITOKKAIN
  2. n Leondeon Happypeace 109p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN
  3. u Leondeon Ducknroll 32p
  4. n Leondeon Lovenpeace 24p
  5. n Leondeon Duckilyigotyou 21p
  6. n Leondeon Hotstuff 19p
  7. u Leondeon Duckinperfect 16p
  8. u Leondeon Totopot 15p
  9. u Fullibus Super Trouper 12p
  10. u Leondeon Luckyshot 6p
  11. u Leondeon Jackpot To Yerupaja 3p
  12. n Leondeon Dreamshot 2p

Meksikonkarvatonkoira keskikokoinen

  1. u Just Fideliti Teenager Forever 69p – VUODEN VOITOKKAIN
  2. u Rus Show Forever Viero 32p
  3. u Parker 12p

Meksikonkarvatonkoira pieni

  1. n Belleza Q Amor Naglis 39p – VUODEN VOITOKKAIN

Perunkarvatonkoira iso

  1. u Tindralakes Ares 103p – VUODEN VOITOKKAIN
  2. u Sonqo Suwa Brillar Regulus 65p
  3. u Matrix Cederikon 38p
  4. u Perseus Cederikon 32p
  5. n Icy Star’s What Just Happened 28p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN
  6. n Tindralakes Nyx 16p
  7. n Wallawanda Coraline At Gruffalina 16p
  8. n Vaylla Inkasisa Pazzda 5p
  9. u Sonderwol Rarity Guy 5p
  10. u Bay’s Bushyfur Pappa Smurffi 2p

Perunkarvatonkoira keskikokoinen

  1. u Mayan Mystica Stingray 105p – VUODEN VOITOKKAIN
  2. n Flora Margarejro 55p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN
  3. n Mayan Mystica Showstopper 54p
  4. u Gordij Juventus Van Edelsieger 52p
  5. n Doors Xalucha 34p
  6. n Mayan Mystica Lady In Red 32p
  7. n Fiabella’s Red Velvet 22p
  8. u Keijuttaren Cattleya Iricolor 19p
  9. u Gruffalina’s Nowhere To Run 16p
  10. n Gruffalina’s Overjoyed For Keijuttaren 15p
  11. u Mayan Mystica Silver Donatello 13p
  12. n Mayan Mystica Nonetto Lacrimoso 11p
  13. n Keijuttaren Cattleya Violacea 6p
  14. n Nakku Rakkans Robert The Seeker 3p

Perunkarvatonkoira pieni

  1. u Bay’s Bushyfur Hiiden Hurtta 105p – VUODEN VOITOKKAIN
  2. u Cachin Guerrero Awkileira 102p
  3. n Bay’s Bushyfur Hawaiin Hulatyttö 70p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN
  4. u Mayan Mystica Black Raphael 67p
  5. n Bay’s Bushyfur Izhi-Siwi 51p
  6. n Mayan Mystica Better Than Love 34p
  7. n Wonder Ivy Jack Spark 29p
  8. n Gruffalina’s Firestone Keijuttaren 20p
  9. n Mayan Mystica I Was Born To Rule 19p
  10. u Bay’s Bushyfur Awarmatuy Qawax 16p
  11. u Bay’s Bushyfur Challi Nawikuna 8p
  12. n Mayan Mystica Simca Beaulieu 4p

Meksikonkarvatonkoira pentu, kaikki koot

  1. u Leondeon Duckinperfect 59p – VUODEN VOITOKKAIN PENTU
  2. n Leondeon Duckilyigotyou 43p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN PENTU
  3. u Leondeon Ducknroll 20p

Perunkarvatonkoira pentu, kaikki koot

  1. n Mayan Mystica I Was Born To Rule 70p – VUODEN VOITOKKAIN PENTU
  2. n Mayan Mystica God Save The Queen 30p
  3. u Nakku Rakkans Robert Restless 10p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN PENTU
    n Gruffalina’s Overjoyed For Keijuttaren 10p

Meksikonkarvatonkoira veteraanit, kaikki koot

  1. u Fullibus Super Trouper 19p – VUODEN VOITOKKAIN VETERAANI

Perunkarvatonkoira veteraanit, kaikki koot

  1. u Cachin Guerrero Awkileira 163p – VUODEN VOITOKKAIN VETERAANI
  2. u Sonqo Suwa Brillar Regulus 115p
  3. n Icy Star’s What Just Happened 42p – VASTAKKAISEN SUKUPUOLEN VOITOKKAIN VETERAANI
  4. u Bay’s Bushyfur Awarmatuy Qawax 30p
  5. u Bay’s Bushyfur Challi Nawikuna 8p

Kasvattajat, meksikonkarvatonkoira (kaikki koot)

  1. Leondeon 146p – VUODEN VOITOKKAIN KASVATTAJA

Kasvattajat, perunkarvatonkoira (kaikki koot)

  1. Mayan Mystica 150p – VUODEN VOITOKKAIN KASVATTAJA
  2. Bay’s Bushyfur 90p
  3. Tindralakes 43p
  4. Keijuttaren 20p
    Icy Star’s 20p
  5. Fiabella’s 12p

KOIRAMESSUJEN 2021 NÄYTTELYIDEN ILMOITTAUTUMISET AVATAAN SYYSKUUN ALUSSA

Tällä hetkellä Kennelliiton tarkoituksena on järjestää vuoden 2021 Koiramessut messukeskuksessa Helsingissä 18.-19.12. Viikonlopun neljän näyttelyn ilmoittautumiset avataan syyskuun alussa.

Koiramessuilla järjestetään vuoden suurimmat näyttelytapahtumat. Lauantaina 18.12. järjestetään  pohjoismainen Helsinki Winner 2021 -näyttely ja sunnuntaina kansainvälinen Voittaja 2021 -näyttely.

Lisäksi lauantaina 18.12. järjestetään Helsinki Puppy Show -pentunäyttely ja sunnuntaina 19.12. Voittaja Puppy Show -pentunäyttely. Molemmissa pentunäyttelyissä koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.

Kennelliitto tiedottaa näyttelyilmoittautumisten avaamisesta Koiramessujen verkkosivuilla ja FacebooksivullaShowlink Oy:n verkkosivuilla ja Facebook-sivulla sekä kansainvälisellä Winner Shows 2021 in Helsinki -Facebooksivulla.

– Pyrimme järjestämään näyttelyt mahdollisimman terveysturvallisesti viranomaisten ohjeiden ja linjausten mukaisesti. Toivomme, että kaikki sujuu hyvin, ja pääsemme jälleen jakamaan arvostetut Voittaja-tittelit Messukeskuksessa, toteaa Voittaja-näyttelyiden näyttelytoimikunnan puheenjohtaja Kari Järvinen.

Syyskuun alussa aukeavat myös Koiramessujen Rotutorin ilmoittautuminen, myyntipaikkojen ilmoittautuminen sekä kehätoimitsijoiden ilmoittautuminen. Näistä tiedotetaan Koiramessujen verkkosivuilla ja eri kohderyhmille suunnatuilla viestintäkanavilla.

Lisätietoja:

Toimitusjohtaja
Johanna Tuomi
Showlink Oy (näyttelyt)
johanna.tuomi@showlink.fi
puh. 050 546 3040

Osastopäällikkö Kirsi Salmijärvi
Suomen Kennelliitto
(Koiramessut)
kirsi.salmijarvi@kennelliitto.fi
puh. 09 8873 0237

www.koiramessut.fi

www.showlink.fi/show

Lähde: SKL-Suomen Kennelliitto





Vaasa KV 11.4.2015

Tuomari: Knut Sigurd Wilberg, Englanti

 

Perunkarvatonkoira iso

Nartut, juniorluokka

  • Dutch Rebels Mabida / ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

Nartut, veteraaniluokka

  • Ebby Nort Brun / ERI1, SA, PN2, ROP VET

 

Perunkarvatonkoira keskikokoinen

Urokset, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Chayay Laqa-Walla / T

 

Perunkarvatonkoira pieni

Urokset, juniorluokka

  • Redwoodhill Stormy Night / H

 

Tulokset ja korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net

 

 


Tampere KV 2.5.2015

Tuomari: Alberto Lamperti, Italia

 

Meksikonkarvatonkoira iso

Nartut, valioluokka

  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP

 

Meksikonkarvatonkoira pieni

Nartut, nuorten luokka

  • Gris Montenegro Dinara / EH1

 

Perunkarvatonkoira keskikokoinen

Urokset, valioluokka

  • Yerupaja Hiking For Glory / ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

Nartut, valioluokka

  • Sippelins Theola (karvallinen) / ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP

 

Perunkarvatonkoira pieni

Urokset, nuorten luokka

  • Cachin Guerrero Awkileira / ERI1, SA, PU2, SERT, VACACIB

Urokset, valioluokka

  • Bays Bushyfur Challi Nawikuna / ERI2,  SA, PU3
  • Juansito Del Ngorongoro / ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

Nartut, nuorten luokka

  • El Perro Indigo Teana (karvallinen) / EH1

 

Tulokset: Kristiina Jokimies
Korjaukset: henni.reunanen@sukaro.net


Lahti RN 1.5.2015

Tuomari: Tiina Taulos

 

Meksikonkarvatonkoira iso

Urokset, valioluokka

  • Fullibus Super Trouper / ERI1, SA, PU1, ROP

Nartut, valioluokka

  • Charanda / Poissa

 

Perunkarvatonkoira iso

Nartut, avoin luokka

  • Wanhan Wuoren Coouc Kualcc (karvallinen) / EH1

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, pentuluokka

  • Mayan Mystica Only You (karvallinen) / PEN1 KP, ROP-pentu
  • Mayan Mystica Silver Lining / PEN2

Nartut, pentuluokka

  • Mayan Mystica Illuminated (karvallinen) / PEN1, KP, VSP-pentu

Nartut, juniorluokka

  • Jakanah De Korrantoh / ERI1

Nartut, valioluokka

  • Sippelins Theola (karvallinen) / EH1

 

Perunkarvatonkoira pieni

Urokset, pentuluokka

  • Mayan Mystica Wonderful Life / PEN1

Nartut, pentuluokka

  • Mayan Mystica Miracle (karvallinen) / PEN1

Urokset, avoin luokka

  • Qurra-tul-’ain Adamo Salvatore Attila / ERI1

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Yana Qinti / EH1

 

Tulokset: Kaisa Matilainen & Henni Reunanen
Korjaukset: henni.reunanen@sukaro.net


Match Show Klaukkala 25.4.2015

TULOKSET:

 

BEST IN SHOW

  1. Kuura, jackrussellinterrieri / Sabrina Snellman
  2. Milli, lyhytkarvainen mäyräkoira / Heidi Nurmi
  3. Elle, tanskandoggi / Iina Björninen
  4. Alice, partacollie / Suvi Kauhanen

 

Isot aikuiset

Punaiset

  1. Alice, partacollie / Suvi Kauhanen
  2. Leia, amerikanstaffordshirenterrieri / Elina Pelkonen
  3. Pirkko, mustaterrieri / Janita Leikas
  4. Noita, iso perunkarvatonkoira / Maija Heimonen

Siniset

  1. Elle, tanskandoggi / Iina Björninen
  2. Leo, kesk.kok. kark.karv. portugalinpodengo / Anna Räsänen
  3. Minttu, australiankelpie / Titta Rantala
  4. Mimi, shar pei / Toni Hänninen

Isot pennut

Punaiset

  1. Viivi, pinseri / Sirpa Karvonen
  2. Hilti, australianpaimenkoira / Heidi Penttilä
  3. Mikke, whippet / Tuuli Strang
  4. Pyry, alaskanmalamuutti / Petra Pulkkanen

Siniset

  1. Vertti, sileäkarvainen collie / Anne Skogberg
  2. Arttu, australianpaimenkoira / Heidi Penttilä
  3. Nova, bordercollie / Sanna Levänen

Pienet aikuiset

Punaiset

  1. Kalla, mittelspitz / Leena Honkanen
  2. Didi, kääpiösnautseri / Kristiina Kauppinen
  3. Monni, whippet / Tuuli Strang
  4. Väinö, pien. kark. karv. portugalinpodengo / Anna Räsänen

Siniset

  1. Jäbä, shetlanninlammaskoira / Satu Paasio
  2. Niro, lancashirenkarjakoira / Saija Laine
  3. Lempi, bedlingtoninterrieri / Jenni Niemelä
  4. Valtteri, welsh corgi pembroke / Merja Parviainen

Pienet pennut

Punaiset

  1. Milli, lyhytkarvainen mäyräkoira / Heidi Nurmi
  2. Nelli, havannankoira / Anna-Maija Liimatta
  3. Kerttu, cockerspanieli / Hanna Vilenius

Siniset

  1. Luna, lancashirenkarjakoira / Saija Laine
  2. Fredi, mopsi / Mirka Rönnberg

Veteraanit

Punaiset

  1. Kuura, jackrussellinterrieri / Sabrina Snellman
  2. Moona, kääpiösnautseri / Jenni Niemelä
  3. Tinka, iso perunkarvatonkoira / Tarja Huhtakallio

Siniset

  1. Remu, kääpiösnautseri / Seija Louhivuori
  2. Welho, iso perunkarvatonkoira / Maija Heimonen
  3. Essi, keeshond / Petra Österberg

 

Junior Handler 10-13 v.

  1. Sabrina Snellman
  2. Aada Liimatta
  3. Jenni Kalliokoski

 

Suuret kiitokset kaikille osallistujille ja lämpimät onnittelut voittajille!



Porvoo KR 14.9.2014

Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Urokset, veteraaniluokka

  • Tzinacantli / ERI1, SA, PU1, ROP, ROP VET

Nartut, nuorten luokka

  • Dama De La Primavera Hermosa / ERI1, SA, PN1, SERT, VSP

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Nartut, avoin luokka

  • Nice Queen / ERI1, SA, PN1, SERT, ROP -> FI MVA

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Nartut, juniorluokka

  • Gris Montenegro Dinara / ERI1,  SA, PN1, SERT, ROP, ROP JUN

Nartut, valioluokka

  • Quetzalli (Magaldi) / Poissa

 

Tuomari: Säde Hohteri

 

Perunkarvatonkoira, iso

Urokset, valioluokka

  • Wanhan Wuoren Coya’s Sleipnir / ERI1, SA, PU1, ROP

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Qori Huma (karvallinen) / H
  • Wanhan Wuoren Kunnian Sirpaleita / ERI1, SA, PN1, SERT, VSP -> FI MVA

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, avoin luokka

  • Wanhan Wuoren Yöwartija Wain / ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

Nartut, juniorluokka

  • Star Anakin’s The Naked Beauty / ERI1, SA, PN2, ROP JUN

Nartut, valioluokka

  • Sippelins Theola (karvallinen) / ERI1, SA, PN3

Nartut, veteraaniluokka

  • Wanhan Wuoren Walon Kajastus / ERI1, SA, PN1, ROP, ROP VET

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Urokset, valioluokka

  • Bay’s Bushyfur Challi Nawikuna / ERI1, SA, PU1, ROP

 

 

Tulokset & korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net


Kouvola KR 23.8.2014

Tuomari: Matejevic Devic Milosava, Serbia

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Urokset, avoin luokka

  • Jamming Tail One Foot Wrong / ERI1

Urokset, valioluokka

  • Jamming Tail Don’t Let Me Get Me / ERI1, SA, PU1, ROP

 

Perunkarvatonkoira, iso

Nartut, avoin luokka

  • Zanadu Del Cachorro / ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

Nartut, veteraaniluokka

  • Wanhan Wuoren Auringon Lapsi / EH1

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Nartut, avoin luokka

  • Unay Khuyay Chaniyuq Sumaq / ERI1

 

Tulokset & korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net

 


Harjumaa KR, Viro 6.9.2014

Tuomari: Orietta Zilli, Italia

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Nartut, avoin luokka

  • Angel Sarova Admiranda / ERI1, SA, PN1, SERT, ROP -> EE MVA

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, avoin luokka

  • Yerupaja Hiking For Glory / ERI1, SA, PU1, SERT, ROP -> EE MVA

Nartut, avoin luokka

  • Sippelins Chiela / ERI1, SA, PN1, SERT, VSP -> EE MVA

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Urokset, avoin luokka

  • Juansito Del Ngorongoro / ERI1, SA, PU1, SERT, ROP -> EE MVA

 

 

Oikein lämpimät onnittelut!

 

Korjaukset: henni.reunanen@sukaro.net


Helsinki KR 7.9.2014

Tuomari: Kirsi Honkanen

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Urokset, valioluokka

  • Jamming Tail Don’t Let Me Get Me / ERI1, SA, PU1, ROP

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Nartut, juniorluokka

  • Gris Montenegro Dinara / EH1

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Nartut, valioluokka

  • Sippelins Theola (karvallinen) / EH1

 

Tulokset & korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net


Maailman Voittaja 2014 – Helsinki 9.8.2014

Tuomari: David Ojalvo, Argentiina

 

Meksikonkarvatonkoira iso

Urokset, pentuluokka

  • Xipilli Element Of Desire / ROP-pentu

Urokset, juniorluokka

  • Armani / ERI2
  • Camote / ERI3
  • Famoso Por Caliente / ERI1, SERT, ROP, JMV-14

Urokset, nuorten luokka

  • Adan / ERI3
  • Blanch-O’s Klondike / ERI
  • Diamante De Irene / ERI2
  • Gran Ganador De Chi Baba / ERI4
  • Himnotico Caliente / ERI1

Urokset, avoin luokka

  • Chimalli For Tecuani / ERI1, VASERT, CACIB, MV-14
  • Fullibus Apiztli / Poissa
  • Jamming Tail Let Me Let You Know (karvallinen) / EH4
  • Rus Show Forever Espargaro / ERI3
  • Tonauac Element Of Desire / ERI2

Urokset, valioluokka

  • Chichen Itza Ethan Provocative Man / EH4
  •  Fullibus Super Trouper / ERI3
  • Tecuani Qarasan / EH
  • Xibalba’s Oltia / EH
  • Xibalba’s Poyahuac / ERI1, VACACIB
  • Yuchi Yum-Kaas / EH
  • Sery Kardinal Iz Poleta Mechti / ERI2

Nartut, pentuluokka

  •  Xoco Element Of Desire / Poissa

Nartut, juniorluokka

  • Ichtaca Element Of Desire / ERI2
  • Izel Element Of Desire / ERI3
  • Naya (Mtz-Avalos) / ERI1, VASERT, JMV-14

Nartut, nuorten luokka

  • Dahlia Flores In El Paraiso / ERI1
  • Tecuani Melestina / EH2
  • Wonderland Itar Deborah Beauty / Poissa

Nartut, avoin luokka

  • Hermosa / ERI1

Nartut, valioluokka

  • Fullibus Xamara / ERI4
  • Harmeks Yanessa / ERI3
  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI
  • Tecuani Qastel / EH
  • Xibalba’s Papalotl / ERI
  • Xibalba’s Paquiztli / ERI2, VACACIB
  • Xibalba’s Pipitlin / ERI
  • Xochiquetzal From Tecuani / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14 
  • Freska Iz Poleta Mechti / ERI

ROP kasvattaja

  • Xibalba’s (Anita Larsson)

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, juniorluokka

  • Arango Caliente / ERI1, VASERT, JMV-14
  • Besito’s Chimalli / ERI2
  • Uzumati Naglis / EH3

Urokset, nuorten luokka

  • Fernando Ii / EH1

Urokset, avoin luokka

  • Berger Miramontes Zinon / Poissa
  • Rus Show Forever Teenager / ERI2
  • Un Papalote Caliente / ERI1, SERT, CACIB, ROP -> FI MVA, MV-14 

Urokset, valioluokka

  • Fernando Du Coeur Des Tenebres / ERI1, VACACIB
  • Sarovskiy Suvenir Dandy / ERI2

Urokset, veteraaniluokka

  • Harmeks Mikelangelo / ERI1, ROP VET, VMV-14

Nartut, juniorluokka

  • Coronela Citlali Caliente / ERI1, SERT, JMV-14
  • Fullibus Cayenne Mocha / ERI2

Nartut, nuorten luokka

  • Franceska Bestia Roha / ERI2
  • Shurano Saffi / ERI1, VACACIB

Nartut, avoin luokka

  • Fullibus Metallica / EH2
  • Nice Queen / EH3
  •  Sarovskiy Suvenir Vaspheya / ERI1, VASERT, CACIB, VSP, MV-14

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

 Urokset, pentuluokka

  • Limanner Grand Cezar / ROP-pentu

Urokset, juniorluokka

  • Besito’s Frijolito De Cafe / ERI2
  • Sheldobchi Derby / ERI1, VASERT, JMV-14

Urokset, avoin luokka

  • Amoroso’s Tecuhtli If You Please / ERI3
  • Mc’roc Jaguar Negro / ERI1, SERT, CACIB, ROP -> FI MVA, MV-14
  • Tay-Dzvchi (Magaldi) / ERI
  • Tepoztli (Langarica) Mex / ERI2
  • Warnerbros Mezcal / ERI4

Urokset, valioluokka

  • Eragorn Du Mont Des Serfs / ERI2
  • Occultus El Opium De Mi Alma Del Sharm Elninyo / ERI3
  • Warnerbros Guero / ERI1, VACACIB

Urokset, veteraaniluokka

  • Visaut A Raiwl Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa

Nartut, juniorluokka

  • B’ayana Stella Nigra Nudus Deus / ERI1, JMV-14
  • Gris Montenegro Dinara / EH4
  • Kitlalmina Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa
  •  Mc’roc China Poblana / ERI2
  • Ventura De Oro Biruta / ERI3

Nartut, nuorten luokka

  • Angel Sarova Admiranda / ERI1
  • Bueno Ventura Kantepek / EH
  • Dakota Aztec Diamond Maju Saule / EH3
  • Tequila Mechta Zhyzny For Kinich Ahau / ERI2

Nartut, avoin luokka

  • Esmiralda Coco Chanel / ERI3
  • Femme Fatale Du Coeur Des Tenebres / ERI
  • Gris Montenegro Olivia Reina / ERI4
  • Mc’roc Coral Sea / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14
  • Ormiel Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa
  • Warnerbros Naxhielli / ERI2
  • Viona / Poissa

Nartut, valioluokka

  • Warnerbros Belize / ERI1, VASERT, VACACIB
  • Viva La Diva Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa

ROP kasvattaja

  • Mc’roc (Roberto Alvarez Marquez)

 

Tuomari: Enrique Filippini, Argentiina

 

 Perunkarvatonkoira, iso

 Urokset, nuorten luokka

  • Dutchrebels Paco Pacorro / Poissa

Urokset, avoin luokka

  • Dutchrebels Torraz / ERI3
  • Wanhan Wuoren Kunnian Puolesta / ERI1, VASERT
  • Wanhan Wuoren Puhdas Wahinko / ERI2

Urokset, valioluokka

  • Dutchrebels Tahbor / ERI3
  • Golden Orpheus Arctic Brambling / ERI4
  • Nakku Rakkans Örnest / ERI
  • Rahel Antonio Giachino / HYL
  • Sonqo Suwa Brillar Regulus / ERI2, VACACIB
  • Wanhan Wuoren Yksi Lupaus / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14

Urokset, veteraaniluokka

  • Alfonzo / ERI1, ROP VET, VMV-14
  • Wanhan Wuoren Naamion Welho / ERI2

Nartut, juniorluokka

  • Gemma Huatuntupaq / ERI1 SERT, JMV-14
  • Nakku Rakkans Ziva / ERI2

Nartut, nuorten luokka

  • Farra Huatuntupaq / ERI1, VASERT, CACIB, ROP, MV-14

Nartut, avoin luokka

  • Huchu’y’killa De L’orchidée De Lune / ERI1, VACACIB
  • Wanhan Wuoren Aito Lupaus / ERI2

Nartut, valioluokka

  • Golden Orpheus W-Wuoren Arctic Tern / ERI1
  • Icy Star’s Witch Hunt / ERI2

Nartut, veteraaniluokka

  • Ebby Nort Brun / ERI2
  • Wanhan Wuoren Welhotar / ERI1, VSP VET, VMV-14

ROP kasvattaja

  • Wanhan Wuoren (Päivi Votkin)

ROP pari

  • Nakku Rakkans Örnest & Nakku Rakkans Ziva (Jeanette Flink)

 

Tuomari: Dusan Paunovic, Serbia

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, juniorluokka

  • Nakku Rakkans Zäta / EH1

Urokset, nuorten luokka

  • Zhimagan / ERI1

Urokset, avoin luokka

  • Nakku Rakkans Åbelix / EH1
  • Rahel Oscar Hemera / H
  • Wanhan Wuoren Pahuuden Avenue / Poissa
  • Wanhan Wuoren Yöwartija Wain / H

Urokset, valioluokka

  • Apollon Foibos Dafnij Van Edelsieger / ERI2, VASERT,  VACACIB
  • Bijou De Peru Ankuwillka / ERI3
  • Unay Pelito / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14
  • Wanhan Wuoren Hitti On Paras / EH4
  • Yerupaja Hiking For Glory / Poissa

Nartut, avoin luokka

  • Fabled Fairie’s New Hope / Poissa
  • Lohamras Tarawera (karvallinen) / ERI2, VASERT
  • Nakku Rakkans Ålga / ERI1, SERT, VACACIB, FI MVA
  • Sippelins Theola (karvallinen) / EH4
  • Wanhan Wuoren Onlygirl Inthe World / ERI3

Nartut, valioluokka

  • Bay’s Bushyfur Aklla Suyana / ERI
  • Bricetta Javanna / ERI4
  • Isanka Anta Tillca Pazzda / ERI
  • Sippelins Chiela / ERI2
  • Tawari D’inka Espipena / EH
  • Tekla / ERI1, CACIB, MV-14
  • Wanhan Wuoren Haltialaulu / ERI3

Nartut, veteraaniluokka

  • Rahel Damita Yoda / ERI3
  • Wanhan Wuoren Naamion Taru / ERI2
  • Wanhan Wuoren Walon Kajastus / ERI1, ROP, ROP VET, VMV-14

ROP kasvattaja

  • Wanhan Wuoren (Päivi Votkin)

ROP pari

  • Unay Pelito & Tawari D’inka Espipena (Pedro & Allemant Santiago)

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Urokset, valioluokka

  • Bay’s Bushyfur Challi Nawikuna / ERI3
  • Juansito Del Ngorongoro / ERI1, CACIB, VSP, MV-14
  • Tupakusi Pelito / ERI2, VACACIB

Nartut, nuorten luokka

  • Rahel Ofelia Hemera / EH1

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Chayay Qori-Nusta / Poissa
  • Bay’s Bushyfur Nina Nawikuna (karvallinen) / EH2
  • Bay’s Bushyfur Yananawi / ERI1, VASERT

Nartut, valioluokka

  • Afina Pallada Fratriya Van Edelsieger / ERI1, CACIB, ROP, MV-14
  • Loupa Les Fleurs Mystiques / ERI2, SERT, VACACIB -> FI MVA

ROP kasvattaja

  • Bay’s Bushyfur (Kaarina Naaralainen)

 Oikein lämpimät onnittelut!

 Tulokset ja korjaukset: Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net

Sawo Show KV Kuopio 3.8.2014

Tuomari: Anne Indergaard, Norja

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Nartut, nuorten luokka

  • Dama De La Primavera Hermosa / ERI1, SA, PN2, SERT, VACACIB
  • Wonderland Itar Deborah Beauty / EVA

Nartut, valioluokka

  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, nuorten luokka

  • Uzumati Naglis / ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP 

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Urokset, avoin luokka

  • Tepoztli (Langarica) / ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP -> FI MVA

Nartut, juniorluokka

  • Gris Montenegro Dinara / ERI1, SA, PN1, SERT, VSP 

 

Perunkarvatonkoira, iso

Urokset, valioluokka

  • Sonqo Suwa Brillar Regulus / ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Qori Huma / ERI1

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, avoin luokka

  • Bijou De Peru Antay / ERI1

 

Tulokset ja korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net


Sawo Show KV Kuopio 2.8.2014

Tuomari: Elina Haapaniemi

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Urokset, valioluokka

  • Chichen Itza Ethan Provocative Man / EH1

Nartut, nuorten luokka

  • Dama De La Primavera Hermosa / ERI2
  • Wonderland Itar Deborah Beauty / ERI1

Nartut, valioluokka

  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP, RYP-2 

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, juniorluokka

  •  Uzumati Naglis / EH1

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Urokset, avoin luokka

  • Tepotzli (Langarica) / ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP 

Nartut, juniorluokka

  • Gris Montenegro Dinara / H

 

Perunkarvatonkoira, iso

Urokset, valioluokka

  • Sonqo Suwa Brillar Regulus / ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP 

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Qori Huma (karvallinen) / EH1

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, avoin luokka

  • Bijou De Peru Antay / EH1

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Awarmatyu Mutqu / H

 

Tulokset ja korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net


Sawo Show KV Kuopio 1.8.2014

Tuomari: Marianne Baden, Tanska

 

Meksikonkarvatonkoira, iso

Nartut, nuorten luokka

  • Dama De La Primavera Hermosa / EH1

Nartut, valioluokka

  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI1

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, nuorten luokka

  • Uzumati Naglis / EH1

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

Urokset, avoin luokka

  • Tepotzli (Langarica) / ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP

Nartut, juniorluokka

  • Gris Montenegro Dinara / ERI1

 

Perunkarvatonkoira, iso

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Qori Huma (karvallinen) / T

 

Tulokset ja korjaukset:
Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net