SuKaRo OpenShow 2022 Kuva @ Cristiina Keskinen

Open Show & SuKaRoiset 2022

AIKA:
Lauantaina 27.8.2022,
kehät alkavat 9:30

PAIKKA:
Riihimäen Kennelmajalla, osoite: Kennelmajantie, 12210 Hausjärvi

https://goo.gl/maps/tyu3JHK2ATVgzwmk6

Aikataulut löydät tästä!


BIS-tulokset tästä

Luettelo ja muut arvostelut täällä:
http://sukaro.net/OpenShow22/


Tapahtuman mahdollistaa upeat sponsorimme:


ILMOITTAUTUMINEN:
Ilmoittaudu 24.7. mennessä!!
Lisätietoja: openshow@sukaro.net

Lomake löytyy täältä:
Sähköinen ilmoittautumislomake TÄSTÄ


HINNAT:
(sis. ruokalipukkeen 1 hlö:lle & Sukaroiset)

  • 1. koira 18 € (23 € ei-jäsen)
  • 2. jne. koira 15 € (20 € ei-jäsen)
  • PET-koira 14 € (18€ ei-jäsen)

Pelkkä ruokailu erikseen 5€ / hlö.

Pelkkä ruokailu tulee maksaa erikseen yhdistyksen tilille suoraan.
OpenShow ilmoittautumisista tulee lasku sähköpostiin.
HUOM! Käytä laskussa olevaa viitenumeroa!
Yhdistyksen tilinumero Nordea FI48 1470 3000 2294 61


Rokotusmääräykset!
Rokotusmääräykset Suomen Kennelliitto-Finska Kennelklubben ry:n määräysten mukaan.
Näyttelyyn osallistuvan koiran tulee olla tunnistusmerkitty.

Antidoping –valvonta
Suomen Kennelliiton valtuuston hyväksymät antidoping –säännöt ovat astuneet voimaan 1.1.2007.
Dopingvalvonta koskee kaikkia Suomen Kennelliiton myöntämiä näyttelyitä, kilpailuja ja kokeita.
Ajankohtaisinta tietoa osoitteessa KENNELLIITTO / ANTIDOPING


Näyttelyn jälkeen on Sukaroiset!

Tiedossa on taas mukavaa yhdessäoloa ja muuta ohjelmaa

Pääpainoitus on monen vuoden tauon jälkeen yhdessä olon nauttimisessa.

Ohjelmassa mm.
Lapsi ja Koira – kilpailu.
Mies ja Koira – kilpailu.
Agilityn lajiintutustumistreenit


KOIRAMESSUJEN 2021 NÄYTTELYIDEN ILMOITTAUTUMISET AVATAAN SYYSKUUN ALUSSA

Tällä hetkellä Kennelliiton tarkoituksena on järjestää vuoden 2021 Koiramessut messukeskuksessa Helsingissä 18.-19.12. Viikonlopun neljän näyttelyn ilmoittautumiset avataan syyskuun alussa.

Koiramessuilla järjestetään vuoden suurimmat näyttelytapahtumat. Lauantaina 18.12. järjestetään  pohjoismainen Helsinki Winner 2021 -näyttely ja sunnuntaina kansainvälinen Voittaja 2021 -näyttely.

Lisäksi lauantaina 18.12. järjestetään Helsinki Puppy Show -pentunäyttely ja sunnuntaina 19.12. Voittaja Puppy Show -pentunäyttely. Molemmissa pentunäyttelyissä koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.

Kennelliitto tiedottaa näyttelyilmoittautumisten avaamisesta Koiramessujen verkkosivuilla ja FacebooksivullaShowlink Oy:n verkkosivuilla ja Facebook-sivulla sekä kansainvälisellä Winner Shows 2021 in Helsinki -Facebooksivulla.

– Pyrimme järjestämään näyttelyt mahdollisimman terveysturvallisesti viranomaisten ohjeiden ja linjausten mukaisesti. Toivomme, että kaikki sujuu hyvin, ja pääsemme jälleen jakamaan arvostetut Voittaja-tittelit Messukeskuksessa, toteaa Voittaja-näyttelyiden näyttelytoimikunnan puheenjohtaja Kari Järvinen.

Syyskuun alussa aukeavat myös Koiramessujen Rotutorin ilmoittautuminen, myyntipaikkojen ilmoittautuminen sekä kehätoimitsijoiden ilmoittautuminen. Näistä tiedotetaan Koiramessujen verkkosivuilla ja eri kohderyhmille suunnatuilla viestintäkanavilla.

Lisätietoja:

Toimitusjohtaja
Johanna Tuomi
Showlink Oy (näyttelyt)
johanna.tuomi@showlink.fi
puh. 050 546 3040

Osastopäällikkö Kirsi Salmijärvi
Suomen Kennelliitto
(Koiramessut)
kirsi.salmijarvi@kennelliitto.fi
puh. 09 8873 0237

www.koiramessut.fi

www.showlink.fi/show

Lähde: SKL-Suomen Kennelliitto

Lahti RN 1.5.2015

Tuomari: Tiina Taulos

 

Meksikonkarvatonkoira iso

Urokset, valioluokka

  • Fullibus Super Trouper / ERI1, SA, PU1, ROP

Nartut, valioluokka

  • Charanda / Poissa

 

Perunkarvatonkoira iso

Nartut, avoin luokka

  • Wanhan Wuoren Coouc Kualcc (karvallinen) / EH1

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, pentuluokka

  • Mayan Mystica Only You (karvallinen) / PEN1 KP, ROP-pentu
  • Mayan Mystica Silver Lining / PEN2

Nartut, pentuluokka

  • Mayan Mystica Illuminated (karvallinen) / PEN1, KP, VSP-pentu

Nartut, juniorluokka

  • Jakanah De Korrantoh / ERI1

Nartut, valioluokka

  • Sippelins Theola (karvallinen) / EH1

 

Perunkarvatonkoira pieni

Urokset, pentuluokka

  • Mayan Mystica Wonderful Life / PEN1

Nartut, pentuluokka

  • Mayan Mystica Miracle (karvallinen) / PEN1

Urokset, avoin luokka

  • Qurra-tul-‘ain Adamo Salvatore Attila / ERI1

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Yana Qinti / EH1

 

Tulokset: Kaisa Matilainen & Henni Reunanen
Korjaukset: henni.reunanen@sukaro.net

Match Show Klaukkala 25.4.2015

TULOKSET:

 

BEST IN SHOW

  1. Kuura, jackrussellinterrieri / Sabrina Snellman
  2. Milli, lyhytkarvainen mäyräkoira / Heidi Nurmi
  3. Elle, tanskandoggi / Iina Björninen
  4. Alice, partacollie / Suvi Kauhanen

 

Isot aikuiset

Punaiset

  1. Alice, partacollie / Suvi Kauhanen
  2. Leia, amerikanstaffordshirenterrieri / Elina Pelkonen
  3. Pirkko, mustaterrieri / Janita Leikas
  4. Noita, iso perunkarvatonkoira / Maija Heimonen

Siniset

  1. Elle, tanskandoggi / Iina Björninen
  2. Leo, kesk.kok. kark.karv. portugalinpodengo / Anna Räsänen
  3. Minttu, australiankelpie / Titta Rantala
  4. Mimi, shar pei / Toni Hänninen

Isot pennut

Punaiset

  1. Viivi, pinseri / Sirpa Karvonen
  2. Hilti, australianpaimenkoira / Heidi Penttilä
  3. Mikke, whippet / Tuuli Strang
  4. Pyry, alaskanmalamuutti / Petra Pulkkanen

Siniset

  1. Vertti, sileäkarvainen collie / Anne Skogberg
  2. Arttu, australianpaimenkoira / Heidi Penttilä
  3. Nova, bordercollie / Sanna Levänen

Pienet aikuiset

Punaiset

  1. Kalla, mittelspitz / Leena Honkanen
  2. Didi, kääpiösnautseri / Kristiina Kauppinen
  3. Monni, whippet / Tuuli Strang
  4. Väinö, pien. kark. karv. portugalinpodengo / Anna Räsänen

Siniset

  1. Jäbä, shetlanninlammaskoira / Satu Paasio
  2. Niro, lancashirenkarjakoira / Saija Laine
  3. Lempi, bedlingtoninterrieri / Jenni Niemelä
  4. Valtteri, welsh corgi pembroke / Merja Parviainen

Pienet pennut

Punaiset

  1. Milli, lyhytkarvainen mäyräkoira / Heidi Nurmi
  2. Nelli, havannankoira / Anna-Maija Liimatta
  3. Kerttu, cockerspanieli / Hanna Vilenius

Siniset

  1. Luna, lancashirenkarjakoira / Saija Laine
  2. Fredi, mopsi / Mirka Rönnberg

Veteraanit

Punaiset

  1. Kuura, jackrussellinterrieri / Sabrina Snellman
  2. Moona, kääpiösnautseri / Jenni Niemelä
  3. Tinka, iso perunkarvatonkoira / Tarja Huhtakallio

Siniset

  1. Remu, kääpiösnautseri / Seija Louhivuori
  2. Welho, iso perunkarvatonkoira / Maija Heimonen
  3. Essi, keeshond / Petra Österberg

 

Junior Handler 10-13 v.

  1. Sabrina Snellman
  2. Aada Liimatta
  3. Jenni Kalliokoski

 

Suuret kiitokset kaikille osallistujille ja lämpimät onnittelut voittajille!