Pohjoismaiden voittaja 2009

Perunkarvatonkoira, Pieni

UROKSET……………………………….JUNIORLUOKKA
Indico Les Flleurs Mystiques, Eri 1, Pu1, Cac, ROP, JPMV-09, PMV-09

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Pohjan Kruunu, POISSA

Perunkarvatonkoira, Keskikokoinen

UROKSET……………………………….AVOINLUOKKA
Wanhan Wuoren Super Nowa, Eri 1, PU1,, Cacib, ROP, PMV-09

UROKSET……………………………….VETERAANILUOKKA
Vicus Del Nari Walc, Eri 1, PU2, ROP-Vet

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Isanka Anta Tillca Pazzda, Eri 2
Wanhan Wuoren Haltialaulu, ERI 1, PN2, Cac, JPMV-09

NARTUT…………………………………NUORTENLUOKKA
Wanhan Wuoren Sarhkka, Eri 1, PN4, VaCac

NARTUT…………………………………AVOINLUOKKA
Wanhan Wuoren Julia’s Hope, EH 1

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Bay’s Bushyfur Amalaya Ususi, Eri 4
Huatanay Mayu Pazzda, Eri 3
Tekla, Eri 2, PN3, ReCacib
Wanhan Wuoren Walon Kajastus, Eri 1, PN1, Cacib, VPS, PMV-09

Perunkarvatonkoira, Suuri

UROKSET………………………………..JUNIORLUOKKA
Caa-Allepo W-wuoren Masuku, POISSA
Songo Suwa Amor Zafira, EH 1

UROKSET………………………………..VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Auringon Jumala, Eri1, Cacib, ROP, PMV-09
Wanhan Wuoren Lumottu Tie, ERI 4
Wanhan Wuoren Naamion Welho, Eri 2, ReCacib
Wanhan Wuoren Walon Wuoksi, EH 3

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Wanhan Wuoren Aito Lupaus, Eri 1, PN2, Cac, JPMV-09

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Julia’s Honour, Eri 1, PN1, Cacib, VSP, PMV-09
Wanhan Wuoren Kuukiven Koru, POISSA

Meksikonkarvatonkoira, Pieni

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Coyolxauhqui, Eri 1, PN1, Cac, ROP, JPMV-09, PMV-09

Meksikonkarvatonkoira, Keskikokoinen

UROKSET…………………………………NUORTENLUOKKA
Alfredo Ot Pigmaliona, Eri 1, Cac, Cacib, ROP, PMV-09

Meksikonkarvatonkoira, Suuri

UROKSET…………………………………VALIOLUOKKA
Fame Factory’s Exclusive, Eri 2, ReCacib
Yakunta, Eri 1, Cacib, ROP, PMV-09

NARTUT…………………………………AVOINLUOKKA
Fullibus Xamara, Eri 2, PN2, VaCac, ReCacib
Xibalba’s Ninomati, Eri 1, PN1, Cac, Cacib, VSP, PMV-09, FIMVA

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Fame Factory’s Just Excellent, EH 1

Voittaja 2009 tulokset

Perunkarvatonkoira, Pieni

UROKSET……………………………….JUNIORLUOKKA
Indico Les Flleurs Mystiques, Eri 1, Pu1, ROP, Jv-09, V-09

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Pohjan Kruunu, POISSA

Perunkarvatonkoira, Keskikokoinen

UROKSET……………………………….AVOINLUOKKA
Wanhan Wuoren Super Nowa, Eri 1, PN1, VSP, V-09

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Isanka Anta Tillca Pazzda, Eri 2
Wanhan Wuoren Haltialaulu, *Tulos puuttuu
Wanhan Wuoren Hitti On Pop, Eri 1 , PN4, VaCa

NARTUT…………………………………NUORTENLUOKKA
Wanhan Wuoren Sarhkka, Eri 2, PN3, Cac

NARTUT…………………………………AVOINLUOKKA
Wanhan Wuoren Julia’s Hope, EH

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Bay’s Bushyfur Amalaya Ususi, Eri 4
Huatanay Mayu Pazzda, Eri 3
Tekla, Eri 2, PN2, ReCacib
Wanhan Wuoren Walon Kajastus, Eri 1, PN1, Cac, ROP, V-09

Perunkarvatonkoira, Suuri

UROKSET………………………………..JUNIORLUOKKA
Caa-Allepo W-wuoren Kaze, Eri1, Pu1, Cac, ROP, V-09
Songo Suwa Amor Zafiro EH 3

Wanhan Wuoren Coya’s Sleipnir, EH 4
Wanhan Wuoren Naisen Kosto, Eri 2, PU3, VaCac

UROKSET………………………………..VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Auringon Jumala, Eri1, PU2, Cacib
Wanhan Wuoren Naamion Welho, Eri 3
Wanhan Wuoren Walon Wuoksi, Eri 2, Pu4, ReCacib *

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Wanhan Wuoren Aito Lupaus, Eri 1, PN2, Cac

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Wanhan Wuoren Julia’s Honour, Eri 1, PN1, Cacib, VSP, V-09

Meksikonkarvatonkoira, Pieni

NARTUT…………………………………JUNIORLUOKKA
Coyolxauhqui, Eri 1, PN1, Cac, ROP, V-09

Meksikonkarvatonkoira, Keskikokoinen

UROKSET…………………………………NUORTENLUOKKA
Alfredo Ot Pigmaliona, Eri 1, PU1, Cac, Cacib, ROP, V-09

Meksikonkarvatonkoira, Suuri

UROKSET…………………………………VALIOLUOKKA
Fame Factory’s Exclusive, Eri 2, ReCacib
Yakunta, Eri 1, Cacib, VSP, V-09

NARTUT…………………………………AVOINLUOKKA
Fullibus Xamara, Eri1, PN1, Cac, Cacib, ROP, V-09
Xibalba’s Ninomati, Eri 2, Pu2, Vaca, ReCacib

NARTUT…………………………………VALIOLUOKKA
Fame Factory’s Just Excellent, Eri 1, PN3