Etusivu

Yhdistys edustaa kennel organisaatiossa virallisesti perunkarvatonkoiraa ja meksikonkarvatonkoiraa.Suomen Karvattomat Rodut – SuKaRo ry on perustettu 12.10.2001.
Yhdistysrekisteriin se on merkitty 21.01.2002.
SSKY – Suomen seurakoirayhdistys ry jäseneksi se hyväksyttiin 20.02.2002 ja
SKL – Suomen Kennelliiton jäsenyyden saimme 19.11.2010
Yhdistyksen tarkoitus ja toiminta perustuu sen rekisteröityihin sääntöihin:
2§ Tarkoitus
Sen tarkoituksena on Suomen Kennelliiton – Finska Kennelklubben ry: n ja rotujärjestön jäsenenä edistää puhdasrotuisten karvattomien koirarotujen vastuuntuntoista kasvatustyötä ja toimia tunnollisten karvattomien koirarotujen kasvattajien yhdyssiteenä ja edunvalvojana ja vaikuttaa terveiden karvattomien koirarotujen kasvatustyön ja jalostuksen edistämiseksi. Yhdistyksen tarkoituksena on myöskin herättää ja ylläpitää karvattomien koirarotujen harrastusta, sekä edistää ja tukea niiden harrastustoimintaa Suomessa!

 

  • Syyskokouskutsu 2015
  • Olitko mukana Sukaroisissa / SuKaRo Open Showssa?
    Käy vastaamassa palautekyselyyn koskien kesäpäiviämme. Mielipiteelläsi voit vaikuttaa seuraavan vuoden Sukaroisten / Open Shown ohjelmaan ja järjestelyihin! Toivomme vastauksia myös niiltä, jotka eivät tänä vuonna olleet mukana.
  • Sukaroiset ja SuKaRo Open Show
    Sukaroisia ja SuKaRo Open Showta vietettiin Riihimäen kennelmajalla 18.7.2015. Lämmin kiitos kaikille mukana olleille!
    Open Show:n tulokset
  • Sivustopäivityksiä ja muuta ajankohtaista tai huomioitavaa