Maailman Voittaja 2014 – Helsinki 9.8.2014

Tuomari: David Ojalvo, Argentiina

 

Meksikonkarvatonkoira iso

Urokset, pentuluokka

  • Xipilli Element Of Desire / ROP-pentu

Urokset, juniorluokka

  • Armani / ERI2
  • Camote / ERI3
  • Famoso Por Caliente / ERI1, SERT, ROP, JMV-14

Urokset, nuorten luokka

  • Adan / ERI3
  • Blanch-O’s Klondike / ERI
  • Diamante De Irene / ERI2
  • Gran Ganador De Chi Baba / ERI4
  • Himnotico Caliente / ERI1

Urokset, avoin luokka

  • Chimalli For Tecuani / ERI1, VASERT, CACIB, MV-14
  • Fullibus Apiztli / Poissa
  • Jamming Tail Let Me Let You Know (karvallinen) / EH4
  • Rus Show Forever Espargaro / ERI3
  • Tonauac Element Of Desire / ERI2

Urokset, valioluokka

  • Chichen Itza Ethan Provocative Man / EH4
  •  Fullibus Super Trouper / ERI3
  • Tecuani Qarasan / EH
  • Xibalba’s Oltia / EH
  • Xibalba’s Poyahuac / ERI1, VACACIB
  • Yuchi Yum-Kaas / EH
  • Sery Kardinal Iz Poleta Mechti / ERI2

Nartut, pentuluokka

  •  Xoco Element Of Desire / Poissa

Nartut, juniorluokka

  • Ichtaca Element Of Desire / ERI2
  • Izel Element Of Desire / ERI3
  • Naya (Mtz-Avalos) / ERI1, VASERT, JMV-14

Nartut, nuorten luokka

  • Dahlia Flores In El Paraiso / ERI1
  • Tecuani Melestina / EH2
  • Wonderland Itar Deborah Beauty / Poissa

Nartut, avoin luokka

  • Hermosa / ERI1

Nartut, valioluokka

  • Fullibus Xamara / ERI4
  • Harmeks Yanessa / ERI3
  • Jamming Tail ’Cuz I Can / ERI
  • Tecuani Qastel / EH
  • Xibalba’s Papalotl / ERI
  • Xibalba’s Paquiztli / ERI2, VACACIB
  • Xibalba’s Pipitlin / ERI
  • Xochiquetzal From Tecuani / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14 
  • Freska Iz Poleta Mechti / ERI

ROP kasvattaja

  • Xibalba’s (Anita Larsson)

 

Meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, juniorluokka

  • Arango Caliente / ERI1, VASERT, JMV-14
  • Besito’s Chimalli / ERI2
  • Uzumati Naglis / EH3

Urokset, nuorten luokka

  • Fernando Ii / EH1

Urokset, avoin luokka

  • Berger Miramontes Zinon / Poissa
  • Rus Show Forever Teenager / ERI2
  • Un Papalote Caliente / ERI1, SERT, CACIB, ROP -> FI MVA, MV-14 

Urokset, valioluokka

  • Fernando Du Coeur Des Tenebres / ERI1, VACACIB
  • Sarovskiy Suvenir Dandy / ERI2

Urokset, veteraaniluokka

  • Harmeks Mikelangelo / ERI1, ROP VET, VMV-14

Nartut, juniorluokka

  • Coronela Citlali Caliente / ERI1, SERT, JMV-14
  • Fullibus Cayenne Mocha / ERI2

Nartut, nuorten luokka

  • Franceska Bestia Roha / ERI2
  • Shurano Saffi / ERI1, VACACIB

Nartut, avoin luokka

  • Fullibus Metallica / EH2
  • Nice Queen / EH3
  •  Sarovskiy Suvenir Vaspheya / ERI1, VASERT, CACIB, VSP, MV-14

 

Meksikonkarvatonkoira, pieni

 Urokset, pentuluokka

  • Limanner Grand Cezar / ROP-pentu

Urokset, juniorluokka

  • Besito’s Frijolito De Cafe / ERI2
  • Sheldobchi Derby / ERI1, VASERT, JMV-14

Urokset, avoin luokka

  • Amoroso’s Tecuhtli If You Please / ERI3
  • Mc’roc Jaguar Negro / ERI1, SERT, CACIB, ROP -> FI MVA, MV-14
  • Tay-Dzvchi (Magaldi) / ERI
  • Tepoztli (Langarica) Mex / ERI2
  • Warnerbros Mezcal / ERI4

Urokset, valioluokka

  • Eragorn Du Mont Des Serfs / ERI2
  • Occultus El Opium De Mi Alma Del Sharm Elninyo / ERI3
  • Warnerbros Guero / ERI1, VACACIB

Urokset, veteraaniluokka

  • Visaut A Raiwl Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa

Nartut, juniorluokka

  • B’ayana Stella Nigra Nudus Deus / ERI1, JMV-14
  • Gris Montenegro Dinara / EH4
  • Kitlalmina Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa
  •  Mc’roc China Poblana / ERI2
  • Ventura De Oro Biruta / ERI3

Nartut, nuorten luokka

  • Angel Sarova Admiranda / ERI1
  • Bueno Ventura Kantepek / EH
  • Dakota Aztec Diamond Maju Saule / EH3
  • Tequila Mechta Zhyzny For Kinich Ahau / ERI2

Nartut, avoin luokka

  • Esmiralda Coco Chanel / ERI3
  • Femme Fatale Du Coeur Des Tenebres / ERI
  • Gris Montenegro Olivia Reina / ERI4
  • Mc’roc Coral Sea / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14
  • Ormiel Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa
  • Warnerbros Naxhielli / ERI2
  • Viona / Poissa

Nartut, valioluokka

  • Warnerbros Belize / ERI1, VASERT, VACACIB
  • Viva La Diva Iz Sozvezdija Streltsa / Poissa

ROP kasvattaja

  • Mc’roc (Roberto Alvarez Marquez)

 

Tuomari: Enrique Filippini, Argentiina

 

 Perunkarvatonkoira, iso

 Urokset, nuorten luokka

  • Dutchrebels Paco Pacorro / Poissa

Urokset, avoin luokka

  • Dutchrebels Torraz / ERI3
  • Wanhan Wuoren Kunnian Puolesta / ERI1, VASERT
  • Wanhan Wuoren Puhdas Wahinko / ERI2

Urokset, valioluokka

  • Dutchrebels Tahbor / ERI3
  • Golden Orpheus Arctic Brambling / ERI4
  • Nakku Rakkans Örnest / ERI
  • Rahel Antonio Giachino / HYL
  • Sonqo Suwa Brillar Regulus / ERI2, VACACIB
  • Wanhan Wuoren Yksi Lupaus / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14

Urokset, veteraaniluokka

  • Alfonzo / ERI1, ROP VET, VMV-14
  • Wanhan Wuoren Naamion Welho / ERI2

Nartut, juniorluokka

  • Gemma Huatuntupaq / ERI1 SERT, JMV-14
  • Nakku Rakkans Ziva / ERI2

Nartut, nuorten luokka

  • Farra Huatuntupaq / ERI1, VASERT, CACIB, ROP, MV-14

Nartut, avoin luokka

  • Huchu’y’killa De L’orchidée De Lune / ERI1, VACACIB
  • Wanhan Wuoren Aito Lupaus / ERI2

Nartut, valioluokka

  • Golden Orpheus W-Wuoren Arctic Tern / ERI1
  • Icy Star’s Witch Hunt / ERI2

Nartut, veteraaniluokka

  • Ebby Nort Brun / ERI2
  • Wanhan Wuoren Welhotar / ERI1, VSP VET, VMV-14

ROP kasvattaja

  • Wanhan Wuoren (Päivi Votkin)

ROP pari

  • Nakku Rakkans Örnest & Nakku Rakkans Ziva (Jeanette Flink)

 

Tuomari: Dusan Paunovic, Serbia

 

Perunkarvatonkoira, keskikokoinen

Urokset, juniorluokka

  • Nakku Rakkans Zäta / EH1

Urokset, nuorten luokka

  • Zhimagan / ERI1

Urokset, avoin luokka

  • Nakku Rakkans Åbelix / EH1
  • Rahel Oscar Hemera / H
  • Wanhan Wuoren Pahuuden Avenue / Poissa
  • Wanhan Wuoren Yöwartija Wain / H

Urokset, valioluokka

  • Apollon Foibos Dafnij Van Edelsieger / ERI2, VASERT,  VACACIB
  • Bijou De Peru Ankuwillka / ERI3
  • Unay Pelito / ERI1, SERT, CACIB, VSP -> FI MVA, MV-14
  • Wanhan Wuoren Hitti On Paras / EH4
  • Yerupaja Hiking For Glory / Poissa

Nartut, avoin luokka

  • Fabled Fairie’s New Hope / Poissa
  • Lohamras Tarawera (karvallinen) / ERI2, VASERT
  • Nakku Rakkans Ålga / ERI1, SERT, VACACIB, FI MVA
  • Sippelins Theola (karvallinen) / EH4
  • Wanhan Wuoren Onlygirl Inthe World / ERI3

Nartut, valioluokka

  • Bay’s Bushyfur Aklla Suyana / ERI
  • Bricetta Javanna / ERI4
  • Isanka Anta Tillca Pazzda / ERI
  • Sippelins Chiela / ERI2
  • Tawari D’inka Espipena / EH
  • Tekla / ERI1, CACIB, MV-14
  • Wanhan Wuoren Haltialaulu / ERI3

Nartut, veteraaniluokka

  • Rahel Damita Yoda / ERI3
  • Wanhan Wuoren Naamion Taru / ERI2
  • Wanhan Wuoren Walon Kajastus / ERI1, ROP, ROP VET, VMV-14

ROP kasvattaja

  • Wanhan Wuoren (Päivi Votkin)

ROP pari

  • Unay Pelito & Tawari D’inka Espipena (Pedro & Allemant Santiago)

 

Perunkarvatonkoira, pieni

Urokset, valioluokka

  • Bay’s Bushyfur Challi Nawikuna / ERI3
  • Juansito Del Ngorongoro / ERI1, CACIB, VSP, MV-14
  • Tupakusi Pelito / ERI2, VACACIB

Nartut, nuorten luokka

  • Rahel Ofelia Hemera / EH1

Nartut, avoin luokka

  • Bay’s Bushyfur Chayay Qori-Nusta / Poissa
  • Bay’s Bushyfur Nina Nawikuna (karvallinen) / EH2
  • Bay’s Bushyfur Yananawi / ERI1, VASERT

Nartut, valioluokka

  • Afina Pallada Fratriya Van Edelsieger / ERI1, CACIB, ROP, MV-14
  • Loupa Les Fleurs Mystiques / ERI2, SERT, VACACIB -> FI MVA

ROP kasvattaja

  • Bay’s Bushyfur (Kaarina Naaralainen)

 Oikein lämpimät onnittelut!

 Tulokset ja korjaukset: Henni Reunanen / henni.reunanen@sukaro.net